Bezpečnosť detských hračiek

- Jun 20, 2018-

1. hračiek určitých tvarov a veľkostí (ako sú malé guličky, guľôčky na vlasy atď.), Malé časti po rozobraní hračky a časti, ktoré spadnú, keď sa hračka nepoužíva primerane, ak je veľkosť príliš malá, dieťa ju ľahko prehltne alebo vdýchne.

2. niektoré hračky majú ostré hrany, ostré špičky alebo výčnelky, ktoré ľahko spôsobujú delenie, poškriabanie, bodnutie detí atď.

3. lano a pružné lano na hračkách a hračky môžu spôsobiť zapletenie a držanie detí. Pri prehrávaní je potrebné venovať pozornosť. Napríklad visiace hračky na detskej postieľke alebo hernom plotu, kulturistika na detskom lôžku, lano a pružné lano na hračkách pre deti do 18 mesiacov, lanovú líniu lietajúcej hračky, lano na hračke taška, atď.

4. balóniky, ktoré nie sú nafúknuté alebo roztrhnuté, môžu spôsobiť asfyxiu deťom do 8 rokov a musia byť použité pod dohľadom dospelých na to, aby balóny od detí držali mimo dosahu detí a balónik by mal byť okamžite zlikvidovaný.

5. hračky s vodou by sa mali používať v plytkej vode pod dohľadom dospelých. Takéto výrobky nie sú záchrannými prostriedkami, ale niektorí rodičia sa používajú ako záchranné zariadenia.

6. deti nemajú riadne vodítko pre dospelých pri jazde na bicykloch a nevedia, ako bezpečne používať brzdový systém.